Novinky

  • 12.05.2016
  • Home, Startseite, Allgemeine News, obecné novinky, Banská Bystrica

Rozhovor s pedagógom a koučom: Veľmi rada študentom odovzdám všetky moje skúsenosti z praxe

Vyučujúci vysokej školy Hochschule Fresenius odovzdávajú študentom nielen teoretické vedomosti, ale aj skúsenosti z pracovného života, ktoré môžu využiť v odbornej príprave alebo v praxi. Jednou z nich je aj Mgr. Ema Benka, PhD., ktorá vyučuje predmety z oblasti psychológie a pôsobí aj ako kouč. O tom, čo obnáša práca kouča a čo sa snaží odovzdať študentom, hovorí v nasledovnom rozhovore.

More...
  • 09.05.2016
  • Home, Startseite, Allgemeine News, obecné novinky, Banská Bystrica

Vysoká škola Hochschule Fresenius Vás naučí ako správne viesť obchodné stretnutie

Komunikácia, prezentácia či vyjednávanie sú dôležitými súčasťami pracovného života a preto sú aj obsahom študijných programov na vysokej škole Hochschule Fresenius. Autorka článku Ing. Zuzana Littvová , PdD. odovzdáva študentom cenné informácie o spôsoboch vedenia obchodného stretnutia, alebo aj to aká je dôležitá vzájomná interakcia a dorozumievanie s klientom. Pokiaľ Vás táto téma zaujíma tiež, prečítajte si nasledovný článok o tom, ako začať obchodné stretnutie.

More...
  • 28.04.2016
  • Home, Startseite, Allgemeine News, obecné novinky, Banská Bystrica

Ideálny kandidát – nedeformovaný absolvent nabitý vedomosťami a päť ročnou praxou v obore

„Tento ošúchaný bonmot a jeho pôvod v neotesaných časoch slovenskej personalistiky už našťastie zapadá prachom. Odbor personalistiky sa aj na Slovensku vyvíja, učíme sa na vlastných chybách,“ hovorí Ing. Lucia Kazdová, ktorá na vysokej škole Hochschule Fresenius vyučuje predmety z oblasti personálneho managementu. Ako dlhoročný personalista prináša vo svojom článku cenné informácie o tom, ktoré atribúty by mal mať dnešný absolvent, keď sa chce úspešne uplatniť na trhu práce.

More...
  • 08.04.2016
  • Home, Startseite, Allgemeine News, obecné novinky, Banská Bystrica

Študujte s podporou fondu vzdelávania

Aj študenti vysokej školy Hochschule Fresenius môžu na financovanie svojho štúdia využiť študentské pôžičky. Štát podporuje mladých ľudí prostredníctvom Fondu na podporu vzdelávania.

More...
  • 07.04.2016
  • Home, Startseite, Banská Bystrica, Allgemeine News, obecné novinky

Hľadáme najlepšieho študenta Hochschule Fresenius

Vysoká škola Hochschule Fresenius vyhlásila pre svojich študentov v Banskej Bystrici súťaž o Najlepšieho študenta akademického roka 2015/2016. Na výhercu čaká na konci letného semestra odmena v podobe zľavy zo školného poplatku na ďalší rok.

More...
You are reading article 1 up to 5 consisting of 85 articles