O nás

Vysoká škola Hochschule Fresenius sídli v Idsteine pri Wiesbadene v nemeckej spolkovej krajine Hesensko. Má mnoho stredísk po celom Nemecku a najnovšie tiež v Banskej Bystrici, kde je teraz možné študovať zaujímavé a prakticky zamerané študijné programy v slovenčine. Okrem vysokej kvality samotného štúdia je Hochschule Fresenius dobrou voľbou i z mnohých ďalších dôvodov - jedným z nich je napríklad jej 165 rokov dlhá tradícia v oblasti vedy vzdelávania.

Hochschule Fresenius je unikátna vďaka svojmu prístupu k študentom a najmä vďaka príležitostiam, ktoré im ponúka:

  • štúdium umožní študentom spolupracovať s medzinárodnými firmami.
  • výučba je zameraná na získanie praktických znalostí a schopností.
  • Absolventi Hochschule Fresenius sa ľahko uplatnia v zahraničných firmách a už počas štúdia na to budú mať mnoho príležitostí.

Aktuálne ponúka Hochschule Fresenius ako v Idsteine, tak aj v ostatných strediskách v Banskej Bystrici, Prahe, Kolíne nad Rýnom, Hamburgu, Mníchove, Düsseldorfe, Frankfurte a Zwickau bakalárske a magisterské študijné programy v dennej i externej forme a tiež ďalšie možnosti vzdelávania.

Študijné programy sú priradené k rôznym fakultám, tzv. "Schools": Business School, Media School, Medical School, Psychology School, School of Chemistry, Biology & Pharmacy, AMD School of Design a AMD School of Fashion. Týmto tematickým priradením kladie Hochschule Fresenius dôraz na špecializáciu v odborných oblastiach. V Banskej Bystrici a Prahe je otvorená Business School, Media School a Psychology School.

Pri zrode Hochschule Fresenius stál v roku 1848 Carl Remigius Fresenius, ktorý založil Chemické laboratórium Fresenius. Laboratórium sa od počiatku venovalo nielen laboratórnej praxi, ale aj odbornej príprave. V roku 1971 získala Hochschule Fresenius štátnu akreditáciu ako vysoká odborná škola. Prečítajte si viac o histórii školy.