Letná škola


Summer School - letná škola, ktorú si zapíšete do CV

Pretože väčšina letných škôl trvá dlhšie než semestrálne prázdniny, Hochschule Fresenius pre Vás pripravila špeciálny program. Letná škola v Kolíne nad Rýnom, Mníchove alebo v Idstein-e/Frankfurte je špeciálne šitá pre potreby študentov.

Letná škola v Nemecku - ako prebieha?

Váš pobyt začína kultúrnym programom, v priebehu ktorého si užijete moderné mesto s bohatou históriou - Kolín, Mníchov alebo Idstein. V priebehu pobytu sa zúčastníte zaujímavých exkurzií a workshopov. Ďalej spoznáte Univerzitný kampus Hochschule Fresenius a vy sa tak zoznámite s touto zaujímavou inštitúciou. S pobytom bude spojená i napr. návšteva Európskej centrálnej banky vo Frankfurte, Múzea čokolády v Kolíne alebo spoločnosti BMW v Mníchove.

Okrem toho budete mať príležitosť zúčastniť sa ponúkaných voľno-časových aktivít. Všetky mestá letných škôl ponúkajú široké možnosti využitia voľného času, či už plachtíte, venujete sa pešej turistike, horskej cyklistike alebo by ste si chceli len obzrieť kultúrne pamiatky mesta. V priebehu Vášho pobytu v Nemecku o Vás bude dobre postarané. Rovnako tak zabezpečíme celú organizáciu Vašej nezabudnuteľnej letnej školy: od príchodu a odchodu až po ubytovanie.

Letná škola v Kolíne nad Rýnom:

Hospodárska a kultúrna metropola Kolín má medzinárodný význam. Je jedným z hlavných centier celosvetového obchodu s umeleckými predmetmi. Kolín je známy organizovaním karnevalov a je sídlom značného počtu mediálnych podnikov, renomovaných vydavateľstiev, hudobných producentov a televíznych spoločností. Príjemnú atmosféru Kolína podtrhuje rozličná kultúra mesta, ktorú Kolínčania nazývajú „Veedel", a ktorá ide naprieč celým kolínskym územím. Tiež športovcom ponúka Kolín široké možnosti vyžitia, napríklad futbal, basketbal alebo ľadový hokej.

Letná škola v Mníchove:

Výkonný pracovný trh a zaujímavé možnosti trávenia voľného času sú dominantami bavorského hlavného mesta, ktoré má viac než 1,4 milióna obyvateľov. Okrem toho táto metropola ponúka napríklad festival Oktoberfest s dlhoročnou tradíciou, ktorý je udalosťou roka, za ktorou do Mníchova prichádza až 6 miliónov turistov. Kvôli tesnej blízkosti Álp sú v Mníchove uskutočňované významné zasadania, kongresy alebo jednania. Mníchov je v ohnisku záujmu turistov i kvôli počtu svojich pozoruhodných stavieb a usporadúvaní medzinárodných veľtrhov a tiež medzinárodných športových stretnutí. Je preto jedným z hospodársky najúspešnejších a najrýchlejšie rastúcich veľkomiest a rovnako je sídlom veľkých poistných podnikov a koncernov.

Letná škola v Idsteine/Frankfurte:

Mesto Idstein sa nachádza v Rýnskom kraji v Hesensku. Cez 200 menších a stredných podnikov, remeselných živností a maloobchodov utvára jeho priemyslový ráz. K najväčším podnikom mesta Idstein patria Motorola, Jack Wolfskin alebo Black & Decker. Idstein disponuje historickým a súčasne moderným centrom mesta a ponúka tiež početné možnosti výletov. Romantický región Porýnie je medzinárodne známy tiež vďaka pestovaniu vysoko kvalitnej vínnej révy. Obzvlášť biele víno značky Rizling sa teší svetovej sláve. Kombinácia dobrého vína a rýnskej romantiky je lákadlom pre turistov, ktorí si región obľúbili tiež kvôli blízkosti mesta Frankfurt nad Mohanom.

Náklady za účasť na letnej škole nie sú zahrnuté v pravidelnom školnom.

International Services

2356
Kerstin Gerressen
Telefón
+49 221-97 31 99 771
E-mail
kerstin.gerressen[at]hs-fresenius.de
2356viac
Tím vysokej školy

Letná škola v Mníchove